Strefa czasowa: UTC

Teraz jest 24 lis 2017, o 07:44

Autor Wiadomość
 Tytuł: [Shaman] All Spec
PostNapisane: 19 wrz 2015, o 03:48 
Podaje linki do najlepszych poradników dostępnych w sieci. Są one w języku angielskim, więc jeżeli miałby ktoś problem ze zrozumieniem służę pomocą. Nie podaje talentów i glyphów, gdyż zasadniczo zawsze jest jeden główny build, nt. którego są wariacje, które już zależą od playstyle każdego gracza; a tak na prawdę chcę zainteresowanych zmusić do tego, żeby sami poszperali w sieci i sami dowiedzieli się wiecej

Enhancement
http://elitistjerks.com/f79/t110295-enh ... fire_nova/
Krótko ode mnie:

stat prio: Agility > Hit (under spell cap=17%) > Expertise (under cap) > Mastery >> Crit >= Haste > Hit > Intellect = Strength > Spell Power

abillity prio (tzw. rotacja z wotlk):
Searing Totem jezeli brak
Lava Lash (najmocniej hitujący spell)
Flame Shock po użyciu Unleash Elements (wzmacnia następny fire spell)
Lighting Bolt na 5xMaelstorm (instant)
Unleash Elements
Stormstrike
Earth Shock
- EJ w tym momencie radzi odnowic Searing Totem, ale ja wole użyć Fire Novy

jezeli chodzi o rotacje aoe - enh jest w tym strasznie kiepski, lepiej aoe zostawic innym, a samemu bic glowny target; taka prawda. Ale jeżeli trzeba bić aoe wygląda to tak, ze zamiast searing totemu uzywamy magma totemu i zamiast Bolta uzywamy Chaina oraz fire nove dajemy w prio list nad stormstrike

buffy
Lighting Shield
MH - Windfury
OH - Flametongue

WAŻNE!!!
prio list w enhu jest dosyć wymagający, dlatego bardzo polecam addon EnhPrio - w bardzo przejrzysty sposób pokazuje, który spell użyć w danej chwili

Elemental
http://elitistjerks.com/f79/t110309-elemental_cataclysm_discussion_patch_4_3_a/ - poradnik z późniejszego patcha, ale z grubsza mechanika nie uległa zmianie

krótko ode mnie:

stat prio:
Spirit/Hit (until capped) >> Intellect > Haste >= Mastery >> Crit

ability prio:
Fire DPS totem down (Searing, Fire Elemental)
Flame Shock DoT on the target
Lava Burst (whenever it's up)
Earth Shock (7-9 charges of Lightning Shield)
Lightning Bolt filler

WAŻNE!!!
spec ele nie używa skilla Unleash Elements, zwyczajnie jest nie opłacalny jeżeli chodzi o własny dmg, strate gcd, a zwiekszenie dmg Lava Bursta nie rekompensuje strat.
WAŻNE!!!
spec ele nie używa Chain Lighting w rotacji na jeden target. Cast jest szybszy owszem, ale robi mniejszy dmg niz zwykly Lighting Bolt

przykrą prawdą jest to, że spec ele na cata (albo przynajmniej na aktualnym patchu) istnieje tylko po to zeby raid mial buffa 10% sp

Restoration
http://elitistjerks.com/f79/t121202-resto_raiding_4_1_updating_4_3_a/ - troche out of date, dlatego podam inny z moltena
http://forum.molten-wow.com/showthread.php?t=149106

krótko ode mnie:
Heal'anie jest zlozonym procesem laczenia wielu aspektow naraz w bardzo krotkim czasie. Dobry Healer powinien wiedzieć który spell w danym momencie będzie najlepiej użyty, np. czy lepiej podleczyc dps'ow Riptidem czy Healing Wavem, umie dobrze umieścić Healing Rain tak, zeby dpsi nie tracili czasu wchodzac w obszar dzialania itp itd.

Leczenie w Cata jest nieporównywalne do leczenia z WotLK. Zasoby many kurczą się w bardzo szybkim tempie i trzeba oszczędzać ją w każdym możliwym momencie.

Stat prio, którymi ja się kieruję:
Int -> Spirit -> 916 Haste Rat -> Crit -> Haste = Mastery

916 haste rata dodaje nastepny tick naszym hot'kom

Kilka ważnych uwag z doświadczenia:
- Earth Shield nigdy nie odnawiac przy wiekszej ilosci stackow niz 1
- Starać sie nie castowac Healing Wave i Greater bez wlaczonego Tidal Waves; zasadniczo lepiej wycastowac Riptide i wrocic do castow, oczywiscie nie zawsze sie to da - wszystko zalezy od sytuacji
- Jeżeli chcemy leczyć Chain Healem (w porownaniu do wotlk jest średni) polecam takie combo: Riptide -> Unleash Elements -> Chain Heal na osobie z Riptidem
- Jeżeli spodziewamy się, że tank otrzyma duży dmg, przed castem Greatera używamy Unleash Elements (30% mocniejszy nastepny direct heal)

W razie jakichś pytań - łapać w grze, pisać w tym poście

Ostatnio przesunięty w górę 19 wrz 2015, o 03:48 przez: Anonymous.

Strefa czasowa: UTC